Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; wpauHelper has a deprecated constructor in /home/emreguze/domains/emreguzer.com/public_html/wp-content/plugins/wordpress-automatic-upgrade/wpau_helper.class.php on line 22
Neden CRM? | Emre Güzer

Neden CRM?

Bilgi toplumu’nun, çok hızlı bir şekilde hayatımıza soktuğu, artık neredeyse olmazsa olmaz haline gelen CRM ile ilgili yeni sitemde de birşeyler bulunmasını istedim. Etkin kullanılabilen bir CRM’in, -dikkat ettiyseniz “programı” ibaresini kullanmıyorum. Şirketimize sağladığı faydalar neler? Yada neler olmalı? Birkaç tanesini ben yazıyorum. Yapılan yorumlarıda ekleyerek içeriği güncelleyeceğim.

– Müşteri bilgi havuzu oluşturularak müşteri bilgilerinin daha etkin yönetilebilmesi
– Karar Verme Sürecinin Kolaylaştırılması
– Rekabet edebilme gücünün arttırılması
– Müşterinin tüm geçmişinin tutulması (şikayet, talep, alım, finans vb.)
– Satış takımlarının etkin yönetimi
– Müşteri gözünde kurumsal prestijin arttırılması
– Müşteriyi daha yakından tanıma fırsatı
– Müşteriye ihtiyacına göre hizmet / ürün geliştirebilme – Doğru sınıflandırma yaparak hedef kitleyi belirleyebilme
– Segmente edilen müşteri’ye daha ucuz ve etkin pazarlama yapabilme

Çalışan bir insanın, günde yaklaşık 1000 – 1500 arası reklam mesajına, bombardımanına, (bilboard, e-mail, telefon, tv, web sitesi) maruz kaldığı günümüzde kişiye özel pazarlama kaçınılmaz bir hal almıştır. Amaç; müşterinin cebindeki payınızı artırmaksa en önemli araçlarınızdan birisi isteklerinizi karşılayabilen güncel bir CRM’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.