Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; wpauHelper has a deprecated constructor in /home/emreguze/domains/emreguzer.com/public_html/wp-content/plugins/wordpress-automatic-upgrade/wpau_helper.class.php on line 22
Youtube’a Erişim Engellenmiş. Peh! | Emre Güzer

Youtube’a Erişim Engellenmiş. Peh!

Sevgili Murat‘a yorum olarak yazmıştım aslında bunu, hızımı alamadım buraya da ekleyeyim dedim.

Giremiyor, göremiyoruz o zaman ortada bir problem de kalmıyor değil mi?(!) Ne güzel yakışıyor can’ım ülkeme, İlkokuldan beri böyle öğretmediler mi zaten bize? “Yassaak hemşerim”

Tamam hadi erişimi engelledin e beceriksiz, Nasıl becerdin de Windows’tan ulaşılamıyorken, Pardus’tan (DNS) erişebiliyoruz Youtube’a

Hakaretten kimsenin haberi yokken nasıl becerdin de tüm Dünya’ya tek bir haraketle duyurdun bunu, tebrik ediyorum(!)

“Youtube’a Erişim Engellenmiş. Peh!” için bir yorum

  1. Youtube sitesinin ilk engellendiği olayda da aynı şeyler olmuştu. Bütün güzide kanallarıımızda ve gazetelerimizde reklamı yapılmamış olsa sadece videoyu hazırlayanların arkadaş çevresinin seyredeceği bir videoyu yüzbinlerce kişinin seyretmesine neden olmuştu medyamız. Videoyu yayından kaldırmanın çok basit bir yolur var. Video’yu uygunsuz olarak işaretleyerek kullanıcılar videoyu bir kaç gün içinde yayından kaldırabilirler. Halbuki bizim zihniyetimiz ne yapıyor; milletin tepki gösterme şansını da elinden alıyor. Kafamızı kuma gömüyoruz ama kıçımız açıkta kalıyor.

    Siteye ulaşıp ulaşamama olayı da işletim sistemleri ile alakalı bir konu değil. Türk Telekom DNS sunucularından adresi yönlendirerek engelleme yapıyor. TTNet DNS sunucusundan farklı bir sunucu kullananlar siteye problemsiz girebiliyor. Ben şahsen OpenDNS hizmetini kullandığımdan erişimde bir sorun yaşamıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir