Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; wpauHelper has a deprecated constructor in /home/emreguze/domains/emreguzer.com/public_html/wp-content/plugins/wordpress-automatic-upgrade/wpau_helper.class.php on line 22
Zaman Çizelgesindeki Kum Tanecikleri | Emre Güzer

Zaman Çizelgesindeki Kum Tanecikleri

Tek gerçek ölçü birimi “Zaman” onda da geriye gidip nereden geliyoruz diye baktığımızda bir insan ömrü ve yaşadığımız periyot için “geçici” kavramını kullanmak yanlış olmazdı.

Eski yüzyıllara nazaran çok daha geçici, henüz tam anlamlandıramadığımız adını koyamadığımız anlar yaşıyoruz. Bu anların sayısı artıkça adapte olabilme kaslarımız da gelişiyor ve insanlığı bir sonraki sıçramasına hazırlıyor bizleri. Burada farkettiğiniz üzere 200–300 yıl gibi kısa bir süreden bahsetmiyoruz. X,Y,Z kuşağı, sosyal medya, yapay zeka, robotlar, henüz birlikte yaşamayı öğrenemediğimiz şeylerden basit olan birkaç tanesi. 20 yıl sonra yapılan bir araştırma koca bir neslin sadece ve sadece bilinçsiz sosyal medya kullanımı yüzünden birçok yetisini yitirdiğini söylese ne düşünürsünüz?

Tek temennim İnsanoğlunun çok da uzak olmayan bir gelecekte doğruyu, iyiyi güzeli idrak edebilip, bunu yaşatabilmek için kenetlenebilmesi. Aksi halinde soyu tükenen türler arasına girme olasılığı çok yüksek! Aşağıdaki çizelgeye bir de bu gözle bakın.

zaman

“Zaman Çizelgesindeki Kum Tanecikleri” için bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir