Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; wpauHelper has a deprecated constructor in /home/emreguze/domains/emreguzer.com/public_html/wp-content/plugins/wordpress-automatic-upgrade/wpau_helper.class.php on line 22
GarantiAlışveriş.com Yenileniyor! | Emre Güzer

GarantiAlışveriş.com Yenileniyor!

Gün içerisinde aldığım bir habere göre Garanti Bankasına ait alışveriş platformu olan GarantiAlışveriş.com’un uzun süredir devam eden; tasarım ve altyapı çalışmaları tamamlanmış. Son anda bir aksilik olmazsa yarın yayına alınacağını tahmin ediyorum.

Ana sayfanın son hali aşağıdaki gibi olacak, boş alana muhtemelen bir banner ekleneceğini düşünüyorum… GAL bünyesinde 300 civarında mağaza olduğunu düşündüğümüzde, ana sayfanın tasarımı özellikle eski tasarıma oranla çok daha sade olmuş. Lakin body de yer alan ve farklı renklerden oluşan kategori isimleri Web 2.0 tadında, daha büyük karakterlerden oluşabilirdi.

Görselde etiket bulutuna rastlayamadım. Dinamik olarak oluşturulacak bir etiket bulutu; pazarlama aracı olarak kullanılabileceği gibi kullanıcıların transaction’ı yüksek ürünlere veya kategorilere hızlı erişimlerini sağlayabilirdi.

Yenilenen tasarım ile birlikte altyapıda yapılan değişiklikleri, mağaza şablonarını ve SEO çalışmalarını merak ediyorum. Yeni yapı ile birlikte change log gibi, yapılan değişiklikler bir menü altında yayınlanırsa. yeni mağaza açacak kullanıcılara ve son kullanıcılara yol gösterilmiş olur diye düşünüyorum. Yapılan değişiklikler, doğru anlatıldığı takdirde yeni mağaza başvurularını tetikleyecektir.

Yenilenen yapının şu sıralar durgun seyreden e-ticaret pazarını hareketlendirmesi ümidiyle…

Güncelleme: Yeni yapı 10:45 itibariyle yayında

Yeni Tasarım

image

Eski Tasarım

image

“GarantiAlışveriş.com Yenileniyor!” için 4 yorum

  1. Eeeeeeee! yorumum kötü kötü ve kötü. niye değiştirip zahmete giriyorlar ki? şöyle dönüp bir daha baktım ıhh eski tasarım bile çok daha iyi.

  2. Yeni Garanti Alışveriş hayırlı olsun. Yeni tarasım benım hosuma gitti, her mağaza kendıne ait 2 tane banneri kendı mağazasına ekleyebiliyor ve ürünlerin rengine özel fiyat verebildiği gibi birden fazla resim ekleyebilmesi gibi özellikleri var…

  3. Biraz daha web 2.0 konseptine uygun bir tasarımla çok daha güzel olabileceğini düşünüyorum. arkasındaki ekip çok sağlam, eminim çok önemli yerlere gelecektir.
    paylaşım için teşekkürler emre..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir