Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; wpauHelper has a deprecated constructor in /home/emreguze/domains/emreguzer.com/public_html/wp-content/plugins/wordpress-automatic-upgrade/wpau_helper.class.php on line 22
Homev.com.tr’de Kepenk Kapattı. | Emre Güzer

Homev.com.tr’de Kepenk Kapattı.

Başlığı RSS reader, yada Friendfeed’de görünce Homev’in “geleceğin internet’inin önizlemesi” kampanyasına katıldığını düşünebilirsiniz. Durum keşke öyle olsaydı.

Kendi sitesinde yazılan notta; sadece bir durdurma kararından bahsediliyor. Homev’in en kısa sürede kendi iç dinamiklerini toparlayarak satışa başlamasını temenni ediyorum.

“Homev.com.tr’de Kepenk Kapattı.” için 8 yorum

 1. Bence de gerçekten üzücü bir olay e-ticaret oyuncularından bir tanesinin daha oyun dışı kalması.
  Ancak “doğal seleksiyon” olarak nitelendirebileceğimiz bir sürecin yansımalarından sadece birisiydi bu. Tıpkı Altivi ve Weblebi gibi Homev de değer ve renk kattı e-ticaret dünyamıza, misyonunu tamamladı ve belki de yanlış bir organizasyonel yapı kurmasının bedelini ödedi. Zaman ilerledikçe başka ünlü oyuncuların da bu arenadan çekileceklerine şahit olacağız. Her zamanki gibi en güçlüler ayakta kalacak ve e-ticaret arenası bu güçlü oyuncuları ile zamanı geldiğinde bir üst seviyeye çıkarak farklı teknolojiler ile son kullanıcılara ulaşmasını bilecektir.

  Şu anda haddinden fazla e-ticaret sitesi var ve bunların birçoğu müşteri memnuniyeti yakalamaktan ziyade müşteriler için problem yaratma mekanizmaları şeklinde hizmet veriyorlar. Hepsiburada, TİO, Garanti Alışveriş gibi üstün oyuncuların ciro haklarına bir yerde varlıkları ve müşterileri kandırmaya yönelik, piyasa fiyatlarını bozan satış stratejileri ile sekte vuruyorlar. Yavaş yavaş küçük ve yetersiz işletmeler kapanacak ve büyükler hakkettikleri yerlere daha rahat ciro elde ederek geleceklerdir.

  Giden gider, kalan sağlar bizimdir 🙂

 2. @Reha homev’i sektörü mahvedenlerden ayrı tutmak da fayda var. Baştan sona projelerini nasıl hazırladıklarını bildiğim, başında çok değerli bir arkadaşın bulunduğu bir firmaydı. Weblebi gibi binlerce kişiyi zor durumda bırakıp bu piyasadan çekilmek yerine, onlar çok daha zor olanı seçtiler. Oldukça da iyi hizmet veriyorlardı, ancak arkalarında dev bir grup yoktu sadece. Bu arada bu tarz kaliteli girişimleri desteklemenin, yarın öbür gün bir kaç büyük holdingin elinde olması muhtemel eticaret sektörüne renk katacağını düşünüyorum. Ne kadar çok rekabet o kadar iyi kalite ve hizmet.

  sevgiler,

 3. @tevfik bülent öngün

  yazımda kullandığım “…Homev de değer ve renk kattı e-ticaret dünyamıza…” ifadesi ile homev’i sektörü mahvedenlerden ayrı tuttuğumu gösterdiğimi düşünüyorum 🙂 Ayrıca bu organizasyonu yakından tanıyanlardan birisi olduğumu, iyi niyetli ve çalışkan bir kadro ile çalıştıklarını bildiğimi de ifade etmek istiyorum.
  Ayrıca, görüşünüze de sonuna kadar katılıyorum: e-ticaret’te her ölçekten girişimcinin varlığı sektördeki hizmet kalitesini ve anlayışını her zaman pozitif yönde ilerletecektir. “Tekel” her zaman tehlikelidir ve kesinlikle sektörün gelişme hızını negatif etkileyebilecek bir faktördür.

  sevgi ve saygılarımla,
  Ü.Reha ŞENDİL
  http://www.webdolusu.com

 4. Homev kapatmasına kapattı da, 198,84.ytl’mi alarak.Sipariş verdim. Önce tamam siparişiniz alındı. diye sonra bir yazıyla siparişiniz iptal oldu.Kartınızdan çekilen geri ödendi diye ama. ben kartımdan çekileni tıkır tıkır ödüyorum, ne ayzıkki.
  Her halde ödemeyi Kıyamet gününe bıraktılar.

 5. Adnan bey, Sanal Pos’tan kredi kartına yapılan iadeler siparişiniz taksitliyse yine taksitli olarak yansıyacaktır. Bu durumda ekstrenizde + ve – haraketler görmeniz gerekiyor. İlgili tutar kartınızdan çekilmeye devam ediyor ve eksi haraket görmüyorsanız. Kartınızın ait olduğu bankanın Chargeback departmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

 6. Sanırım kapanan e-ticaret sitelerinin arasına http://www.markomshop.com sitesi de eklendi. Maalesef bu gidişat iyi değil. Mağdur olanlardan biri olarak paramı nasıl geri alacağımı bilemiyorum…
  Allah (c.c.) sabır versin…

 7. Nakitsepet’te de sorun var. Sipariş verdiğiniz ürün elinize ulaşmadıysa; kart sahibi banka ile irtibata geçebilirsiniz. Sizi mağdur etmeyeceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir