Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; wpauHelper has a deprecated constructor in /home/emreguze/domains/emreguzer.com/public_html/wp-content/plugins/wordpress-automatic-upgrade/wpau_helper.class.php on line 22
Türkiye’de Bir İlk, Girişim Günleri Başlıyor! | Emre Güzer

Türkiye’de Bir İlk, Girişim Günleri Başlıyor!

Webrazzi Meetup’ta tanışma imkanı bulamasakta, Ferit Demir’in XING aracılığıyla  gönderdiği mesaj ile haberdar olduğum; Girişim Günleri 30 Ağustos’ta İstanbul’da başlıyor. Etkinliğin yeri henüz belli olmasa da, 30 –31 Ağustos tarihleri arasında etkinliğin sonucunda kurulacak şirkette yer almak istiyorum.

Bu güzel etkinliğe sponsor olmak istiyorsanız burayı, ön kayıt yaptırmak için burayı ziyaret edin.

Girişim Günleri Nedir?

Girişim Günleri – İstanbul 2008

Amerika Birleşik Devletleri´nde 2007 yıllında başlatılan ve internet tutkunlarının geliştirdikleri dünyanın ilk ticari fikir platformu olarak tanınan, bu güne kadar sadece ABD, Almanya ve İsrail´de organize edilen startupweekend isimli etkinlik, 30-31. Agustos 2008 tarihleri arasında İstanbul´da „Girişim Günleri İstanbul 2008” adıyla organize ediliyor.

Fikirlerinizi Gerçekleştirin

İstanbul´da yapılacak olan etkinlinkte Türkiye´deki internet tutkunlarına ticari fikirlerini tanıtma ve gerçerkleştirme fırsatı verilecektir. Haftasonu boyunca devam edecek etkinlik süresince katılımcılara ticari fikirlerini sunmaları için 3 er dakikalık süre verilecektir. Her katılımcı üç dakika içerisinde sunumunu yapacağı fikre diğer katılımcıları ikna etmeye çalışacaktır. Fikirler sunulurken hedef kitle, ve ticari fikrin dayanağı özellikle belirtilmelidir.

Şirketinizi Beraber Kurun

Yapılan sunumların ardından katılımcılardan en fazla oyu alan ticari fikir, üzerinde çalışılmak üzere seçilecektir. Seçilen ticari fikrin şirket haline dönüştürülebilmesi için hafta sonu boyunca gerekli bütün hazırlıkların yapılmasının ardından aynı gün etkinlik sonunda tüm katılımcıların ortaklığıyla şirket haline dönüştürülecektir. Etkinliğe katılanlar çok ortaklı bir limited şirketin ortağı olarak etkinlikten ayrılacaklardır.

image

“Türkiye’de Bir İlk, Girişim Günleri Başlıyor!” için 2 yorum

  1. Daha sağlam bir sponsorları yok ama ben yakın zamanda bulacaklarını düşünüyorum. Ayrıca öyle çok da büyük ve iş yapacak projelerin katılmayacağını düşünüyorum. Nedeni ise hisselerin katılan kişilere eşit olarak dağıtılması.

    Bence bu günün yapılmasının amacı, fikri olan ama ekibi, yatırımı olmayan kişilere yardımcı olmak.

  2. Özellikle basılı medyada çıkan haberlerin ardından istedikleri gibi bir sponsor bulacaklarını düşünüyorum. Gönül isterdi ki Embrio sponsorlarından biri olsun.

    Kaygını anlıyorum. Proje fikirlerinin hukuksal bir temele dayandırılmadan, korunmadan paylaşılıyor olması, yaratıcı fikirlerin paylaşılmasının önünde bir engel olabilir.

    Bunu projenin kısıtlarından birisi olarak öngörmeli ve aksiyon alınmalı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir